Dla animatorów rodzin

Dla animatorów rodzin

Podczas ferii zimowych, w domu sióstr Marianek w Bardzie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin. Trzynaście rodzin przyjechało z różnych stron Polski, aby przeżyć rekolekcje przygotowujące do podjęcia posługi pary animatorskiej w sposób świadomy i odpowiedzialny. Funkcję moderatorów pełnili Magda i Michał Łabańcowie oraz ks. Czesław Studenny z Wałbrzycha. Warto zaznaczyć, że posługujące na rekolekcjach pary animatorskie, wraz z parą moderatorską tworzą na co dzień krąg w rejonie wałbrzyskim. Na rekolekcjach posługiwał także ks. Mirosław Rakoczy, diakonia muzyczna i wychowawcza. Cała oaza liczyła łącznie 72 osoby.

Na takie dni warto czekać przez cały rok. Przeżyliśmy rodzinnie błogosławiony czas, bo Pan Bóg zadbał o to, żebyśmy zapomnieli zupełnie o naszej codzienności. Dał nam poznać cudownych ludzi, którzy pomogli nam przypomnieć sobie o tym, co w życiu najważniejsze. Wróciłam do domu z ogromnym pragnieniem modlitwy osobistej – takiej codziennej, prostej i szczerej rozmowy z moim Panem, zapragnęłam spędzać z Nim więcej czasu, poznawać go przez Słowo Boże. W naszym małżeństwie pojawiło się więcej serdeczności, a w stosunku do dzieci mamy oboje więcej cierpliwości i wyrozumiałości. Chwała Panu za Jego obfite dary!

Weronika i Czarek Kupiec

Podczas rekolekcji ORAR II w Bardzie doświadczyłam miłości Jezusa Chrystusa do swojego Kościoła. Przez ten sam Kościół, tj.  zaangażowanie, postawę oraz „fiat” braci i sióstr biorących udział w rekolekcjach odczułam też Jego wielką miłość do mnie. Dzięki rekolekcjom zrozumiałam czego Jezus chce dla mnie. Bym była częścią jego umiłowanego Kościoła, w Domowym Kościele, gałęzi ruchu Światło-Życie i abym dla Jego chwały przynosiła „owoc obfity”.                                          

                                                                                                               Z Bogiem,                                

                                                                                                               Hania