DWDD filii śląskiej

DWDD filii śląskiej

4 listopada w Katowicach, w Ośrodku Profilaktyczno-Szkoleniowym im. ks. Franciszka Blachnickiego odbyło się jesienne DWDD filii śląskiej. Tematem przewodnim były słowa ks. Franciszka Blachnickiego: “Stać się Żywym Kościołem – to nasze najważniejsze zadanie…..”.

Podczas spotkań w grupach dzieliliśmy się swoim życiem, posługą i wyzwaniami, jakie stoją przed nami w budowaniu Żywego Kościoła w naszych wspólnotach. Ten dzień był także okazją do wzajemnego poznawania się i wymiany doświadczeń, do budowania jedności i współpracy między diakoniami i diecezjami.

Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę i obecność odpowiedzialnym za nasze diakonie diecezjalne: Tomkowi Kokotowi z Diakonii Komunikowania, Justynce Dochniak z Diakonii Życia oraz Madzi i Michałowi Łabańcom, którzy podjęli się misji tworzenia Diakonii Rekolekcyjnej w naszej diecezji.

            Niech Duch św.  Ożywiciel –  dusza Kościoła, uzdalnia każdego z nas do bezinteresownej służby – do posiadania siebie w dawaniu siebie naszym braciom w Ruchu i w całym Kościele.

Fotorelację ze spotkania znajdziecie pod linkiem http://foto.oaza.pl/dwdd-11-2023-slask/

Iwonka i Marek Kurowscy