Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie – Rejon Dzierżoniów

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie – Rejon Dzierżoniów

Droga Wspólnoto Domowego Kościoła

Pragniemy Wam podziękować za to, że tak licznie wzięliście udział w Rejonowym Dniu Wspólnoty, którym rozpoczynamy naszą pracę formacyjną 2023/2024 w Domowym Kościele. Rozpoczynając ten Dzień, zaczęliśmy od Eucharystii w Kościele parafialnym p.w. „Królowej Różańca Świętego” w Dzierżoniowie oraz od zawiązania wspólnoty między sobą, aby dać świadectwo swojej obecności w Ruchu.

Dzień ten przeżywaliśmy pod hasłem „Wspólnota Ludu Bożego” i byliśmy słuchaczami pięknych świadectw, którymi podzielili się z nami gość honorowy – Henryk Kieszniewski oraz Ewa i Marek Michalakowie – członkowie jednego z Kręgów oraz Konferencji wygłoszonej dla nas wszystkich przez ks. Wojtka Pawlinę – Moderatora Rejonowego Domowego Kościoła, jaką latoroślą my jesteśmy, jako członkowie Domowego Kościoła.

Nasz gość honorowy Henryk Kieszniewski podzielił się swoimi wspomnieniami o Ruchu, jak to było dawno, dawno temu, kiedy wraz z żoną ś.p. Mariolą rozpoczynali swoją drogę w Domowym Kościele, jako pierwsi na ziemi dzierżoniowskiej. To oni przywieźli do Dzierżoniowa Domowy Kościół i byli Jego pierwszymi Animatorami, a potem pierwszą Parą Rejonową.

Następnie wsłuchaliśmy się w piękne świadectwo Ewy i Marka, które było budujące i motywujące do wyjazdu na rekolekcje – takim jakim się jest, podkreślając, że wyjazd na rekolekcje zależy od naszej decyzji – „czy zrobiłem wszystko ze swojej strony, aby móc wyjechać na rekolekcje”.

Naszą radością byli także obecni na Rejonowym Dniu Wspólnoty księża, którzy swoją obecnością ucieszyli nie tylko nas, ale i swoje Kręgi w których posługują.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, jak i wszystkim dzieciom przybyłym z rodzicami, które do końca nam towarzyszyły wprowadzając swoją osobą radość i ciepło.

Tym którzy byli nieobecni chcemy zadać pytanie, „czy zrobiłeś wszystko ze swojej strony, aby uczestniczyć w Rejon Dniu Wspólnoty”,

i powiedzieć do zobaczenia 10 XII 2023r. na Adwentowym Dniu Wspólnoty