W poszukiwaniu relacji z Bogiem

W poszukiwaniu relacji z Bogiem

Grupa młodych spędziła weekend, aby pogłębiać temat liturgii godzin i walki duchowej na modlitwie.

Odpowiadając na zaproszenie księży zrzeszonych w Ruchu Światło–Życie, 20 osób, głównie licealistów, wzięło udział w oazie modlitwy, którą poprowadził ks. Łukasz Basisty, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Podczas spotkania dzielił się z uczestnikami przemyśleniami na temat modlitwy i liturgii godzin. Próbował ukazać, jak te dwa elementy mogą wzbogacić ich relację z Bogiem oraz pomóc w lepszym zrozumieniu duchowej strony swojego życia. – Było to zadanie, które sprawiło mi ogromną radość, widząc zaangażowanie i otwartość młodych. W trakcie oazy miałem również okazję do indywidualnych rozmów z uczestnikami, co pozwoliło mi lepiej poznać ich duchowe potrzeby i wyzwania. Było to dla mnie inspirujące i dawało nadzieję, że młodzi szukają głębszego zrozumienia swojej wiary – mówi ks. Łukasz.

– Zawsze miałam problemy ze skoncentrowaniem się na modlitwie, ale podczas tego wydarzenia odkryłam, jak ważne są modlitwa i liturgia godzin. Dzięki naukom księdza Łukasza zrozumiałam, jak te elementy mogą wzbogacić moje życie duchowe. To spotkanie dało mi nową perspektywę i poczucie bliskości Boga – opowiada Maria. Natomiast Michał przyznaje, że często na co dzień zapomina o modlitwie i rozwoju duchowym.

– Oaza modlitwy była dla mnie jak oddech świeżego powietrza. To wydarzenie otworzyło mi oczy na to, jak ważne jest poświęcanie czasu na rozmowę z Bogiem. Ksiądz przekazał nam nie tylko teorię, ale i praktyczne narzędzia do pielęgnowania wiary. To było naprawdę inspirujące – dzieli się Michał. Dla Piotra weekend spędzony wśród rówieśników był szansą na poznanie innych młodych, którzy podobnie jak on poszukują więzi z Panem Bogiem. – Przez te kilka dni mogłem dzielić się swoimi myślami i doświadczeniami z innymi.

To było niesamowite widzieć, jak mocno modlitwa może łączyć ludzi. Teraz czuję się bardziej zmotywowany, by kontynuować moją własną drogę duchową i modlitewną – mówi Piotr, dodając, że teraz lepiej rozumie, jak ważne jest codzienne poświęcenie czasu na rozmowę z Bogiem.

Ksiądz Łukasz Basisty przyznaje, że oaza modlitwy jest dla niego dowodem, że młodzi ludzie wciąż pragną wzrastać duchowo i angażować się w swoją wiarę. – To było wyjątkowe wydarzenie, które pomogło im odkryć nowe aspekty modlitwy i liturgii, a także wzmacniało naszą wspólnotę. To doświadczenie pozostawiło trwały ślad w moim duszpasterskim sercu, a także w sercach uczestników – dodaje ks. Łukasz.