Oaza Dzieci Bożych
Oaza Dzieci Bożych


Oaza Dzieci Bożych jest gałęzią dziecięcą Ruchu Światło –Życie. To grupa dzieci, najczęściej przy parafii, które przez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę, pragną zbliżyć się do Boga. Celem spotkań, które odbywają się podczas roku formacyjnego (roku szkolnego), jest to, aby odkryć wielką Miłość Jezusa, zbliżać się do niej i przyjąć ją. Dzieci uczą się przez nie, w jaki sposób stawać się dzieckiem Bożym, chrześcijaninem. Chodzi o to, żeby przekonały się, jak wiele szczęścia i radości daje życie z Jezusem, w oparciu o Jego Ewangelię.

Nad grupą dzieci czuwają osoby do tego przygotowane. Są to animatorzy. Oni przykładem własnego postępowania chcą dzielić się wiarą. Nad całą grupą czuwa odpowiedzialny ksiądz, którego nazywamy moderatorem. Za jęcia odbywają się w porozumieniu z rodzicami i z pomocą rodziców.

Na spotkania Oazy może przyjść każdy, kto chodzi do szkoły podstawowej (od 6 do 13 lat), zasadniczo do klasy szóstej. Po klasie szóstej można spotykać się w ramach grupy młodzieżowej Ruchu Światło-Życie.

Miejsca i terminy spotkań:


Świdnica: klasa 3-5

Parafia: pw. św. Andrzeja Bobli

Spotkania: w piątki o godz. 16.45, w sali parafialnejBielawa: Parafia: WNMP

Opiekun: ks. Tomasz Kula, email: tomasz1993kula@gmail.com,

Spotkania: każdy piątek o godz. 18.30, w sali parafialnej