Przynależność na nowo – czyli Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie w Dzierżoniowie.

Przynależność na nowo – czyli Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie w Dzierżoniowie.

17 października 2021 roku w Parafii p.w. Królowej Różańca Św. w Dzierżoniowie odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie. Było to spotkanie, gdzie mogliśmy się poznać na nowo po długiej przerwie wywołanej pandemią.

Dzień rozpoczął się od Eucharystii, potem odbyło się zawiązanie wspólnoty i agapa. Następnie ks. Karol Janik – moderator rejonowy DK wygłosił krótką konferencję o tegorocznym temacie „Prawda – Krzyż – Wyzwolenie” oraz wysłuchaliśmy świadectw uczestników tegorocznych rekolekcji Domowego Kościoła.

Tuż po świadectwach odbył się namiot spotkania, gdzie kontemplowaliśmy Słowo Boże. 

Jak mówi jedna z formuł Domowego Kościoła – spotkanie w kręgach jest darem i ubogaceniem się nawzajem – dlatego spotkaliśmy się w grupach i podsumowaliśmy  nasze myśli .

Na zakończenie pierwszego w tym roku formacyjnym Dnia Wspólnoty nowa para rejonowa DK Gosia i Sławek Smugarzewscy podziękowali Halince i Tadeuszowi Kuźniakom za dotychczasową 3- letnią posługę w Rejonie i dokonali zakończenia Dnia Wspólnoty, a ks. Karol Janik – moderator rejonowy- pobłogosławił wszystkim członkom DK na dalszą pracę nad sobą w kręgach i we wspólnocie.