RDW 17.10.2021 – REJON WAŁBRZYCH

RDW 17.10.2021 – REJON WAŁBRZYCH

Tegoroczny, powakacyjny Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Wałbrzych odbył się 17 października w parafii pw. św. Jerzego i MB Różańcowej na Białym Kamieniu.

Był to niezwykły czas spotkania, modlitwy, wspólnego świętowania i dzielenia się obecnością kilkudziesięciu członków Ruchu – potrzeba spotkania była bardzo widoczna szczególnie w dzieleniu się przeżyciami z rekolekcji wakacyjnych czy wspominaniu historii spotkań z ks. Franciszkiem czy siostrą Jadwigą (szczególnie tych bardziej doświadczonych członków Ruchu z kilkudziesięcioletnim stażem w Domowym Kościele).

Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny PRAWDA-KRZYŻ-WYZWOLENIE (czy może lepiej PRAWDA+WYZWOLENIE), w którym będziemy jeszcze nie raz pochylali się na „programem”, który ks. Franciszek zostawił nam jako nasze zadanie i wyzwanie.

W Dzień Wspólnoty wprowadziła nas uroczyście sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem moderatora rejonowego DK ks. Zbigniewa Chromego z aktywnym udziałem naszego Ruchu, zarówno w służbie liturgicznej jak i w liturgii słowa.

Ważnym punktem tegorocznego spotkania była konferencja ks. Zbigniewa, który wprowadził nas w temat roku PRAWDA-KRZYŻ-WYZWOLENIE. Mogliśmy usłyszeć o tym jak bardzo dzisiaj prawda Ewangelii ale też prawda o nas samych bywa zniekształcana (żeby nie powiedzieć wprost zakłamywana). Ksiądz moderator zwrócił uwagę nam jak bardzo dzisiaj potrzebni są świeccy zaangażowani w „głoszenie” prawdy („na pytanie które zdanie z Ewangelii jest najważniejsze Jan Paweł II odpowiedział bez wątpliwości – poznajcie Prawdę a ona was wyzwoli) i odwagi dawania świadectwa w spotkaniu z drugim człowiekiem. Obecne czasy stanowią wyzwania dla „ludzi kościoła”, gdzie nierzadko spotykamy się z odrzuceniem, niezrozumieniem czy wrogością ze strony świata, w którym „nie istnieje coś takiego jak prawda”, gdzie wydaje się, że dzisiaj każdy ma „swoją” prawdę. Życie prawdą, zaangażowanie w głoszenie Ewangelii będą wiązały się z KRZYŻEM, od którego nie możemy uciekać, na który powinniśmy się przygotowywać i który ostatecznie daje zwycięstwo-WYZWOLENIE (wyzwolenie z grzechu i lęku).

Kształtowanie postawy świadomego, odważnego i zgodnego z prawdą o współczesnym świecie i człowieku, zaangażowania w życie społeczne jest dzisiaj bardzo potrzebne. Nie możemy odcinać się o problemów i wyzwań współczesnego świata.

W ostatniej części spotkania mogliśmy poświętować nasza obecność, powspominać nasze doświadczenia spotkania z ks. Franciszkiem i siostrą Jadwigą Skudro i podzielić świadectwami z rekolekcji oraz w nietypowy sposób przypomnieć sobie życiorysy obu ważnych postaci naszego Ruchu. Tymi nietypowymi punktami spotkania była prezentacja multimedialna o ks. Franciszku i Siostrze Jadwidze oraz quiz wiedzy o Ruchu Światło-Życie i Słudze Bożym ks. Franciszku. Główna nagroda powędrowała bezdyskusyjnie do Ania i Michał – zaproszenie na tegoroczny Bezalkoholowy Bal Niepodległościowy z 50% zniżką ceny.

Klika zdjęć z RDW w Wałbrzychu w poniższej galerii.

Do zobaczenia na kolejnych RDW.