Spotkanie opłatkowe u Biskupa Marka

Spotkanie opłatkowe u Biskupa Marka

W przeddzień Święta Świętej Rodziny spotkaliśmy się z naszym biskupem świdnickim Markiem Mendykiem, który udzielił nam z serca ojcowskiego błogosławieństwa. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie i przewodniczenie Mszy św. w intencji rodzin naszej diecezji.

Składamy również podziękowania kapłanom, którzy koncelebrowali Eucharystię: ks. Mirosławowi Rakoczemu – gospodarzowi spotkania, moderatorowi diecezjalnemu Domowego Kościoła i duszpasterzowi rodzin, ks. Krzysztofowi Orze – opiekunowi Rejonu Świdnica oraz ks. Czesławowi Studennemu – opiekunowi Rejonu Wałbrzych.

Dziękujemy także wszystkim wspólnotom, które odpowiedziały na zaproszenie i wzięły udział w tym świątecznym spotkaniu. Szczególnie dziękujemy rodzinom Domowego Kościoła i naszym diakonom za ich modlitwę i zaangażowanie. Diakonii liturgicznej dziękujemy za służbę przy ołtarzu, a diakonii muzycznej za kolędowy śpiew. Wszystkim dziękujemy za dary stołu i pomoc w sprawach organizacyjnych. Dzięki Wam wszystkim mogliśmy wspólnie przeżywać w praktyce tajemnicę Żywego Kościoła.

Spotkaliśmy się w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, aby dzielić się opłatkiem i słuchać słowa Bożego. Przypomnieliśmy sobie zwiastowanie anioła pasterzom: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką…”. Te słowa są źródłem naszej nadziei i radości, ponieważ Bóg przychodzi do nas jako Dziecię, aby być z nami blisko i nas zbawiać.

W Ewangelii i homilii ks. Mirosława usłyszeliśmy, że Maryja i Józef ofiarowali Pana Jezusa w świątyni, poddając się prawu Bożemu. Tak jak Święta Rodzina z Nazaretu my też chcemy ofiarować nasze rodziny Bogu i prosić o Jego błogosławieństwo.

Niech Niepokalana Matka Kościoła opiekuje się nami i prowadzi nas do Swojego Syna, a św. Józef strzeże nas przed niebezpieczeństwami. Życzymy wszystkim dobrego zdrowia, pokoju serca i obfitości łask od Świętej Rodziny na każdy dzień Nowego Roku.

Iwona i Marek Kurowscy
Para diecezjalna Domowego Kościoła diecezji świdnickiej

ks. Mirosław Rakoczy 
Moderator diecezjalny Domowego Kościoła i duszpasterz rodzin

PS
Album naszych zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/ib6YY8gQcBXCGFeu6

Relacja ze spotkania – Świdnicki Gość Niedzielny:

https://swidnica.gosc.pl/doc/8620396.Przyszli-po-blogoslawienstwo?fbclid=IwAR3nwNaBJ71pz-TFCOxcerTwRc5IUu_EEZ899vXWGtCUJyr5aqEfawu8BrY