Zjednoczeni w pomaganiu

Zjednoczeni w pomaganiu

Kochani – aktualna informacja ze strony krajowej

Każdy z nas codziennie obserwuje wydarzenia jakie mają miejsce w Ukrainie. Te wszystkie informacje i obrazy, które docierają do nas z różnych stron poruszają serca. Dziś przyszedł czas byśmy jako cała wspólnota Ruchu Światło-Życie podjęli wyzwanie jakie staje przed nami.

Wiemy że wielu z nas zaangażowanych jest w rożne dzieła kierujące pomoc dla Ukrainy. Już dziś po pierwszych dniach tej okrutnej wojny dostrzegamy, że taka sytuacja może potrwać jeszcze przez wiele dni a może nawet tygodni.

Wszystkim, którzy są zaangażowani w pomoc, czy to poprzez przyjęcie potrzebujących do swoich domów, czy przez przekazanie darów lub włączenie się w zbiórkę finansów bardzo dziękujemy i otaczamy modlitwą. Zdajemy sobie sprawę jak ważne i potrzebne są te inicjatywy.

Jesteśmy przekonani, że musimy zacząć myśleć o pomocy długofalowej, coraz bardziej skonkretyzowanej i nieopartej na emocjach, by mogła ona służyć wszystkim jej potrzebującym w dłuższej perspektywie czasu. Takie spojrzenie wymaga byśmy dzielili się podejmowanymi dziełami, aby nasza pomoc przyczyniała się do coraz skuteczniejszej odpowiedzi na zaistniałą sytuację.

Cały czas prowadzimy zbiórkę finansów – poniżej podajemy link do zbiórki. Wciąż prowadzimy zbiórkę żywności  i artykułów sanitarnych. Aktualna lista potrzebnych artykułów znajduje się na stronie Ruchu Światło-Życie (www.oaza.pl).

Zebrane artykuły trafiają bezpośrednio w miejsca gdzie jest największa potrzeba (mamy kontakt z księżmi pracującymi na Ukrainie), a także w miejsca w których toczą się cały czas walki.

W transporcie na terenie Ukrainy pomagają nam Caritas oraz konkretne osoby z DK. Artykuły możemy zbierać w jedno, dwa miejsca w diecezjach następnie informację proszę przekazać do Tomka Kasprowicza (tel. +48 502 346 586 lub mail: dkpk0921@gmail.com), zorganizujemy ich transport w miejsce z którego wyruszą na Ukrainę. Zachęcamy gorąco do odwiedzania strony www.wirtualnachoinka.pl, z którą współpracuje Centralna Diakonia Miłosierdzia. Również tam znajdziecie aktualną listę niezbędnych artykułów.

Gorąco zachęcamy aby w diecezjach była jedna osoba czy małżeństwo, które koordynowało by i posiadało wiedzę o osobach z Ruchu, które przyjęły potrzebujących do swoich domów. Podajemy link do arkusza poprzez który prosimy aby zgłaszały się osoby, które przyjęły już potrzebujących do swoich domów, tak byśmy mięli ze sobą kontakt:

https://docs.google.com/forms/d/1nOMJd8LtrlINkWubJCRaHE_U25HwUNTYNg9HE8GI0Wg/edit?ts=6224cda6

Zachęcamy Was wszystkich do włączania się czy podejmowania wszelkich dzieł, które mogą przynieść pomoc drugiemu człowiekowi. Pozostajemy jako odpowiedzialni Ruchu do Waszej dyspozycji. Jedną
z propozycji koordynowaną przez Jolantę Terlikowską jest „Ukraińska Mamina Świetlica”. Szczegóły można pobrać w poniższym linku. Gorąco zachęcamy do skorzystania.

https://drive.google.com/file/d/1kDNvXUG7IcMQW_t67B0A3gScYSViNCrC/view?usp=sharing

Droga wspólnoto Ruchu Światło-Życie, bardzo Was prosimy o odpowiedzialne stawanie przed obecnymi wyzwaniami.

Niepokalana Matko Kościoła – módl się za nami!

Czcigodny Sługo Boży, księże Franciszku – wstawiaj się za nami!

ks. Marek Sędek

moderator generalny 

Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie                                         

para krajowa DK                                                                           

ks. Damian Kwiatkowski

moderator krajowy DK

Konta na które można dokonywać wpłat:

Pomoc Ukrainie: https://wspieram.oaza.pl/campaigns/pomoc-ukrainie/

Domowy Kościół: 33 1240 1574 1111 0010 9064 8181, Bank PKO SA , z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”