Rekolekcje dla par rejonowych – filia poznańska

Rekolekcje dla par rejonowych – filia poznańska

W dniach 23-25 września 2022 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie 12 małżeństw przeżywało rekolekcje dla par rejonowych filii poznańskiej. Rekolekcje prowadzili Jola i Piotr Sorokowie, para filii poznańskiej oraz ks. Tomasz Tomaszewski z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W myśl Zasad DK (punkt 36c) „para rejonowa na początku kadencji uczestniczy w rekolekcjach dla par rejonowych”. Mają one pomóc w posługiwaniu małżeństwom podejmującym odpowiedzialność za kręgi DK w rejonie.

Podczas konferencji uczestnicy przypomnieli sobie wizję drogi w Domowym Kościele, dowiedzieli się jakie są zadania wspólne dla wszystkich par odpowiedzialnych i cechy małżeństw posługujących. Poznali zadania pary rejonowej oraz zostali zapoznani z przebiegiem wyborów par rejonowych. Ks. Tomasz Tomaszewski wygłosił natomiast konferencję na temat roli kapłana. Podczas spotkań w grupach małżeństwa poznawały przebieg kręgu rejonowego. Nie zabrakło również dialogu małżeńskiego, podczas którego rozmawiano na temat posługi w DK.

Każdy dzień rozpoczynał się Namiotem Spotkania i jutrznią. A centrum rekolekcji była Eucharystia, bez której, jak powiedział ks. Tomasz, służba nie byłaby możliwa. Podczas niedzielnej Ewangelii uczestnicy usłyszeli  przypowieść o Łazarzu i bogaczu. Ks. Tomaszewski podkreślił, że Bóg ubogaca małżeństwa przez rekolekcje, poprzez charyzmat Domowego Kościoła. Zadał uczestnikom rekolekcji pytanie: czy chcą się tym bogactwem dzielić? Zaznaczył, że gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie nie może zamknąć się w swoim domu. Potrzeba by wspólnota wychodziła, by zobaczyć Łazarza leżącego pod drzwiami Domowego Kościoła, ponieważ celem bycia w oazie jest służba Bogu i człowiekowi.

Kasia i Piotr Kaniowie

Artykuł Rekolekcje dla par rejonowych – filia poznańska pochodzi z serwisu Domowy Kościół.