Komunikat z kręgu diecezjalnego

Komunikat z kręgu diecezjalnego

W dniu 26 września 2020 r. w diecezjalnej siedzibie  Domowego Kościoła przy ul. Budowlanej odbyło się spotkanie kręgu diecezjalnego.  W spotkaniu z nowo obraną  parą diecezjalną  Małgorzatą i Krzysztofem  Jaśkowiakami i ks. moderatorem Domowego Kościoła ks. Adamem Woźniakiem  wzięły udział pary rejonowe naszej diecezji – rejonu dzierżoniowskiego, świdnickiego i wałbrzyskiego.  W trakcie dzielenia się radościami i troskami z życia naszych rejonów przede wszystkim łączyliśmy się z rejonem kłodzkim, który tego dnia żegnał, uczestnicząc we Mszy Św. i pogrzebie, moderatora rejonu kłodzkiego śp. Ojca Zdzisława Szymczychę. To smutne wydarzenie łączy się jednocześnie z wiarą i nadzieją, że Dobry Ojciec przyjął Go do Swojego Królestwa. Powierzamy duszę Ojca Zdzisława modlitwie nas wszystkich.

Każda z par rejonowych dzieliła się życiem swoich kręgów ze szczególnym zwróceniem uwagi, jak radziły sobie one w trudnym czasie dominującej pandemii i związanymi z tym ograniczeniami, a także własnym przeżyciem, którego Bóg pozwolił doświadczyć poprzez posługę w rejonie. Mamy wszyscy  nadzieję, że pomimo utrudnień będziemy dokładali starań, aby spotkania kręgów odbywały się regularnie i w takich warunkach, które nie wzbudzą niepokoju o swe zdrowie u uczestników.  Para diecezjalna oraz ks. Adam przedstawili relację z ogólnopolskiego spotkania  odpowiedzialnych DK, które odbyło się w Częstochowie w tym miesiącu.

W ramach formacji krąg diecezjalny pochylił się nad tematami pracy rocznej bieżącego roku, proponowanymi w Listach Domowego Kościoła – „Dojrzałości w Chrystusie”, a także sugestiami płynącymi ze spotkania ogólnopolskiego w sprawach realizowania poszczególnych punktów spotkań w kręgach. Szczególnie wyakcentowany został punkt dzielenia się Słowem Bożym i modlitwy spontanicznej jako odpowiedzi na nie. W modlitwie objęliśmy intencje całej diecezji, dziękując i uwielbiając Boga w Jego dziełach, a następnie omówiliśmy plany na rok bieżący.  

Para diecezjalna Domowego Kościoła diecezji świdnickiej
Małgorzata i Krzysztof Jaśkowiakowie

Moderator DK
Adam Woźniak