„Wspólny Start” młodzieży oazowej

„Wspólny Start” młodzieży oazowej

W ostatni weekend września na „Wspólnym Stracie” w Sokołowsku stawiło się trzydzieścioro młodych ludzi, aby rozpocząć formację w Ruchu Światło – Życie. Rekolekcje, które są początkiem formacji i czasem do wspólnego poznania się, zorganizowała parafia Wniebowzięcia NMP w Bielawie wraz z Ruchem Światło – Życie. Młodzież wspólnie się modliła, bawiła i uczyła.

– Głównym tematem rekolekcji były „Listy do Boga” czyli uwierzenie i zrozumienie, że możemy mówić do Boga jak do przyjaciela, że jemu na nas zależy i możemy ze wszystkim przyjść do niego. Bardzo pomocne w modlitwie były listy, które napisaliśmy do Jezusa i które w czasie adoracji mogliśmy jemu przeczytać” – mówi Maria, jedna z uczestniczek, która pierwszy raz bierze udział w tego typu rekolekcjach.

Rekolekcje prowadził ks. Łukasz Basisty z parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie, wraz z animatorkami Anną Lutz i Ewą Piechurską. W organizacji rekolekcji pomagali również księża, którzy należą do Oazy Kapłańskiej naszej diecezji. Wielu uczestników rekolekcji już nie może się doczekać Oazy Sylwestrowej.

Uczestnicy oazy młodzieżowej w Sokołowsku