Przygotowania do obchodów Dnia Świętości Życia

Przygotowania do obchodów Dnia Świętości Życia

16 lutego 2022 odbyło się kolejne spotkanie Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Po wspólnie odmówionych nieszporach, zajęliśmy się przygotowaniem pakietów z pomocami duszpasterskimi dla księży o dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do której będzie można przystąpić 25 marca w Dzień Świętości Życia.

W ramach obchodów tego dnia postanowiliśmy, że na rejonowych dniach wspólnoty 13 marca będziemy sprzedawać ciastka w kształcie serca z napisami: „Kocham życie”, „ Dziękuję za życie”. Ofiary zasilą fundusz budowy Pomnika Dziecka Utraconego w Jaworzynie Śląskiej.

Również 25 marca w katedrze świdnickiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Mendyka, w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia, na którą zapraszamy  szczególnie członków Ruchu Światło-Życie, prosząc, by włączyli się również w posługi liturgiczne. 

A każdy, kto chciałby zasilić nasze szeregi i poprzez różne działania wspierać życie od poczęcia do naturalnej śmierci, zapraszamy na kolejne spotkanie, które zaplanowaliśmy na 28 kwietnia 2022. Więcej informacji u Justyny i Pawła Dochniaków, mail: dz.oaza.swidnica@gmail.com 

Justyna i Paweł