Za nami Wielkopostne Dni Skupienia – Dzierżoniów

Za nami Wielkopostne Dni Skupienia – Dzierżoniów
Od 12 do 13 marca w Pieszycach trwały Wielkopostne Dni Skupienia Domowego Kościoła rejonu Dzierżoniów.

SOBOTA – DZIEŃ SKUPIENIA

W sobotę zaczęliśmy o 9 od zawiązania wspólnoty. Następnie odbyła się konferencja prowadzona przez ks. Arkadiusza Chwastyk, pod tytułem „Zobowiązania – droga do wierności”.
Z konferencji dowiedzieliśmy się m.in., że zobowiązania są darami od Pana Boga.


Po przerwie kawowej odbyła się praca w grupach, która okazała się bardzo owocna, ponieważ mogliśmy się między sobą podzielić problemami podczas podejmowania zobowiązań oraz świadectwami jak sobie z nimi radzić.


W dalszej części skupiliśmy się w kaplicy Sióstr Salezjanek na wspólnej Eucharystii.


Po smakowitym obiedzie odbyła się druga część konferencji, na której mogliśmy rozszerzyć swoją wiedzę na temat Zobowiązań DK. Po konferencji modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz odbył się Namiot spotkania oraz Adoracja. Na zakończenie nieszpory i błogosławieństwo. Nie obyło się bez wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Grupa uczestników sobotniego Dnia Skupienia

NIEDZIELA – REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY

Rozpoczęliśmy koncelebrowaną Mszą Świętą, która odbyła się w Parafii pw. Św. Antoniego w Pieszycach.

Następnie, już w domu Sióstr Salezjanek – podczas Agapy mogliśmy spokojnie porozmawiać z innymi członkami Domowego Kościoła, zjeść przepyszne ciasto i napić się przy tym dobrej kawy i herbaty.

Ks Arkadiusz kontynuował konferencją, na której skupił się konkretnych, zobowiązaniach:

  • Reguła życia oraz
  • Rekolekcje formacyjne

Konferencja była bardzo pouczająca. Dowiedzieliśmy się min., że zobowiązania nie są celem samym w sobie a raczej ich celem jest lepsze wypełnianie woli Bożej.

Część konferencji można przesłuchać tutaj:

Celem zobowiązań jest lepsze wypełniania woli Bożej.

Następnie udaliśmy się do salek, gdzie pracowaliśmy w grupach – co mogliśmy później podsumować publicznie.

Na koniec dnia odbyło się zakończenie dnia wspólnoty oraz błogosławieństwo, a osoby chętne mogły odbyć w ciszy namiot spotkania.

Dziękujemy wszystkim obecnym za liczne przybycie. Dobrze było Was widzieć. Dla tych, którzy z nami nie mogli być zachęcamy do przesłuchania części konferencji dot. zobowiązań.

Szczególne wyrazy podziękowania za trud organizacji tych wydarzeń składamy na ręce Małgorzaty i Sławomira Smugarzewskich – czuwających nad całością Dni Wspólnoty.

Poniżej przedstawiamy skrótowy film z tego wydarzenia.