Rejonowe Dni Wspólnoty – Wałbrzych

Rejonowe Dni Wspólnoty – Wałbrzych

W niedzielę 13 marca przeżywaliśmy Rejonowe Dni Wspólnoty w Rejonie Wałbrzych w parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej na Białym Kamieniu.

Rozpoczęliśmy od namiotu spotkania i wspólnej Mszy Świętej z parafianami.

Tematem tegorocznego wielkopostnego dnia wspólnoty był Krzyż Chrystusa – w jego wymiarze odkupieńczym, a także nasze krzyże rozumiane jako zadanie, które należy podjąć w miłości. Katecheza ks. Zbigniewa Chromego, moderatora rejonowego, wprowadziła nas w to zagadnienie. W pierwszej części skoncentrowaliśmy się na zagadnieniu samego „odkupienia”, co ono dla nas oznacza i jakie ma znaczenie dla życia w obecnym świecie. W drugiej części mogliśmy usłyszeć o tym co jest podstawą Krzyża, dlaczego Jezus go przyjął i dlaczego my mamy nasze krzyże również podejmować w codzienności – odpowiedzią jest Miłość. Dźwiganie krzyża bez miłości jest niemożliwe. Usłyszeliśmy wiele przykładów i świadectw w jaki sposób krzyż w życiu konkretnych ludzi zmieniał ich życie i pogłębiał wiarę. Odkryliśmy potrzebę częstej adoracji naszego Pana i Zbawiciela, który czeka aby wysłuchać nas, naszych problemów, radości – wystarczy przekroczyć próg Jego Domu a wiele spraw, które wydają się beznadziejne może znaleźć rozwiązanie.

Oczywiście na wspólnej Agapie mogliśmy nacieszyć się obecnością i podzielić naszymi radościami i troskami. Tak właśnie wzrasta nasza wspólnota – obecność, rozmowa, wzajemna pomoc w dźwiganiu naszych krzyży, wspólne świętowanie.

Dzień zakończyliśmy wspólnotową Drogą Krzyżową zgodnie z rozważaniami zaproponowanymi przez Ruch.

Poniżej trochę zdjęć, abyśmy mogli raz jeszcze powspominać nasz Rejonowy Dzień Wspólnoty.