Oaza wielka w Bardzie 15 lipca 2021

Oaza wielka w Bardzie 15 lipca 2021

Po raz kolejny w Bardzie w bazylice NMP  spotkali się w 13 dniu pierwszego turnusu rekolekcji  przedstawiciele oaz z najbliższej okolicy na dniu wspólnoty oazy wielkiej. Tym razem były to: Oaza Rodzin III stopnia  w Bardzie ( u sióstr marianek), organizowana przez diecezję świdnicką i Oaza Rodzin II w Polanicy Zdroju (u ojców sercanów) zorganizowana przez diecezję radomską.

Wśród ponad 100 uczestników byli przedstawiciele kilkunastu diecezji i archidiecezji : ełckiej, gdańskiej, gnieźnieńskiej, katowickiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, legnickiej, radomskiej, świdnickiej, toruńskiej,  warszawsko-praskiej, wrocławskiej, zielonogórsko-gorzowskiej.

Podczas spotkania obie oazy zaprezentowały się podając informacje o sobie (meldunek) i prezentując charakter rekolekcji (znak oazy i piosenka oazy).  Oazowicze wysłuchali również świadectw z przeżytych ćwiczeń duchowych.  Centralny punkt spotkania to Eucharystia, której przewodniczył biskup świdnicki Marek Mendyk. Zachęcił on zebrane rodziny do częstszego wzywania Ducha Świętego  i zapraszania  go do codziennego  życia. Zachęcał również do  większej ufności, zaufania Bogu, nawet w obliczu  trudnych doświadczeń.

Po uroczystym celebrowaniu Eucharystii , podczas agapy,  zebrani  wraz z księdzem biskupem mieli możliwość wzmocnienia się posiłkiem przygotowanym przez proboszcza i kustosza bazyliki ojca Mirosława Grankowicza. Ostatni punkt programu dnia wspólnoty to nabożeństwo odpowiedzialności, podczas którego  przypomina się ideę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, słucha świadectw jej członków  i można przystąpić do tego dzieła. Tak było również i tym razem – kilka małżeństw i osób dorosłych  złożyło uroczyście deklarację członkowską Krucjaty.