Podziękowanie z okazji 50-lecia Domowego Kościoła

Podziękowanie z okazji 50-lecia Domowego Kościoła

„Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”

Z radością i wdzięcznością obchodzimy 50-lecie istnienia Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. To wspaniała okazja, aby podziękować Panu Bogu za to piękne dzieło i za wszystkich, którzy je tworzą i wspierają. Dziękujemy Bogu za osobę ojca Franciszka i jego charyzmat, który nadal inspiruje nas do życia wiarą i miłością oraz  za wszystkich odpowiedzialnych, którzy przez te lata posługiwali i posługują rodzinom Domowego Kościoła, zwłaszcza w naszej diecezji. Jesteśmy wdzięczni  za wszystkie małżeństwa i rodziny, które włączyły się w to dzieło i nadal formują się w Ruchu Światło-Życie. Bóg zapłać  wam kochani małżonkowie za waszą obecność i zaangażowanie w jubileuszową pielgrzymkę do Częstochowy, gdzie wspólnie świętowaliśmy nasz jubileusz. Dziękujemy także wszystkim organizatorom naszych diecezjalnych pielgrzymek autokarowych i indywidualnych. Mimo upału i zmęczenia pokazaliśmy, że jesteśmy jedną rodziną, która służy sobie z miłością. Zobaczyliśmy jak jest nas wielu tych, którzy pragną żyć charyzmatem Ruchu Światło-Życie. To wielka łaska, że mogliśmy się spotkać i zjednoczyć w modlitwie. Niech Pan Bóg błogosławi nasze małżeństwa i rodziny. Niech Maryja, Matka Kościoła, oręduje za naszymi dziećmi, św. Józef, patron rodzin, uczy nas wierności i odpowiedzialności w codziennej drodze do świętości, a św. Jan Paweł II, który tak bardzo ukochał rodziny, wstawia się za nami w niebie.

Iwonka i Marek Kurowscy
Para diecezjalna DK

PS. Zbieramy zdjęcia i relacje z tego historycznego wydarzenia i przygotowujemy specjalną stronę poświęconą jubileuszowi i naszemu w nim uczestnictwu. Prosimy o przekazanie do par rejonowych zdjęć i waszych relacji, które pomogą w opracowaniu strony.

Diakonia Komunikowania Społecznego

Zdjęcia wykonane przez Centralną Diakonię komunikowania Społecznego dostępne są na facebooku https://www.facebook.com/FotoOazaPl/ i na stronie http://foto.oaza.pl/