Wielki Tydzień i Triduum Paschalne 2020

Wielki Tydzień i Triduum Paschalne 2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Droga Wspólnoto,

1. Pozdrawiamy serdecznie  na początku Wielkiego Tygodnia i wobec zbliżającego się Triduum Paschalnego.

2. Pozostając  wdzięczni za posługę biskupa Ignacego Deca, cieszymy się z wyboru nowego pasterza diecezji świdnickiej, biskupa Marka Mendyka.

3. Pomimo utrudnień prosimy wszystkie kręgi o podjęcie trudu organizowania  spotkań za pośrednictwem  komunikatorów elektronicznych.  Warto  nauczyć się obsługi aplikacji do wideokonferencji.    My osobiście  odbyliśmy takie spotkanie marcowe  przez internet z naszym macierzystym kręgiem. Chociaż średnia wieku u nas to ok. 60 lat, poradziliśmy sobie z technologią. Można użyć komputera lub telefonu z dostępem do internetu. Wiemy, że takie spotkanie nie zastąpi prawdziwego, ale w sytuacji  izolacji warto przynajmniej w takiej formie się spotkać i podtrzymywać pracę formacyjną.

Ponieważ dysponujemy czasem,  możemy przeszkolić animatorów, gdyby ktoś miał problem. Bardzo zachęcamy do kontaktu:  tel.  699915630.

„Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje.” Św. Jan Pawel II

Korzystajmy z tego „dziś” !!!

4. Zeszyty Domowego Kościoła zostały  lub zostaną  rozwiezione przez Krzysia Czeczota. Jeżeli ktoś  ich jeszcze nie dostał, to materiały do spotkania kwietniowego znajdują się pod poniższym linkiem:    http://www.dk.oaza.pl/aktualnosci/listy-dk/

Po kliknięciu w zdjęcie po jego prawej stronie pojawi się napis: Konspekt IV 2020 i tam, po krótkim przypomnieniu przebiegu kręgu, są materiały na kwiecień.

5. Zdecydowana większość z nas ma utrudniony dostęp do bezpośredniego udziału w Eucharystii i tak będzie również z liturgią Triduum Paschalnego. Zachęcamy więc do osobistego małżeńskiego lub rodzinnego celebrowania Liturgii Godzin, która jest przecież wpisana w charyzmat naszego Ruchu.

Z  Katechizmu Kościoła katolickiego: 

1174. Misterium Chrystusa, Jego Wcielenie i Pascha, które celebrujemy w Eucharystii zwłaszcza podczas niedzielnego zgromadzenia, przenika i przemienia czas każdego dnia przez celebrację Liturgii Godzin . Ta celebracja jako wyraz wierności zaleceniom apostolskim, by „nieustannie się modlić” (1 Tes 5, 17; Ef 6, 18), jest tak pomyślana, „aby wszystkie pory dnia i nocy uświęcać przez uwielbienie Boga” . Jest ona „publiczną modlitwą Kościoła” , w której wierni (duchowni, zakonnicy, zakonnice i świeccy) sprawują królewskie kapłaństwo ochrzczonych. Liturgia Godzin celebrowana „według formy zatwierdzonej” przez Kościół „jest… prawdziwie głosem Oblubienicy przemawiającej do Oblubieńca. Co więcej, jest to modlitwa Chrystusa i Jego Ciała zwrócona do Ojca”. 

Jeżeli ktoś nie posiada brewiarza, może korzystać z darmowej aplikacji na telefon Pismo Święte, gdzie obok tekstów biblijnych umieszczony jest brewiarz.

6.Prosimy o rozsyłanie wśród małżeństw wychowujących dzieci informacji o rekolekcjach przygotowanych przez Diakonię Życia: „Wychowanie do wartości” ( Kontakt na naszej stronie internetowej. Plakat w załączeniu. Rekolekcje są zaplanowane na sierpień  i ufamy, że się odbędą.

7.Zachęcamy do pamięci i wdzięczności dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku, dnia ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Nie zapominajmy również o materialnych potrzebach Kościoła.

Szczęść Boże,
Urszula i Tadeusz Biedowie