Centralna Oaza Matka 2024

Centralna Oaza Matka 2024

W dniach od 17 do 20 maja przeżywaliśmy w Krościenku nad Dunajcem Centralną Oazę Matkę. W tym czasie moderator generalny ksiądz Marek Sędek wraz z innymi kapłanami – moderatorami diecezjalnymi przybliżali nam temat roku “Powołani do misji”.  Szczególnym czasem dla nas była sobotnia celebracja sakramentu pokuty i pojednania przy grobie ojca Franciszka Blachnickiego oraz wieczorne czuwanie modlitewne w Wieczerniku przed zesłaniem Ducha Świętego. 

W niedzielę podczas uroczystej Eucharystii w wieczerniku otrzymaliśmy z rąk moderatora generalnego świece Oazy Wielkiej Diecezji Świdnickiej Tabgha i zostaliśmy posłani do Misji. Ten wyjątkowy czas przeżywali wraz z nami Justyn i Marysia Skrzętniccy z diakoni modlitwy. Mieliśmy okazję podziwiać i skorzystać z gościny w Centrum Ekologii Integralnej z przepięknym ogrodem biblijnym oraz nowo wybudowany na szczycie Kopiej Górki obiekt Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Ciekawym sposobem na obudzenie zainteresowania naszym Ruchem jest powstała przy tej okazji Droga Nowego Człowieka wraz z udostępnionym audioprzewodnikiem, link: https://dnc2.pl/. Zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc, które tworzą nowoczesne oblicze Centrum Ruchu Światło-Życie.

Dziękujemy wszystkim za wspólne czuwanie modlitewne i prosimy o dalszą modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji wakacyjnych. 

Iwonka i Marek Kurowscy

Nasza fotorelacja z tego wydarzenia 😇:

https://photos.app.goo.gl/RUTPvqeDwjdH5hWM8

Relacje CDKS z COM-u:

https://www.oaza.pl/relacje-z-com-u/