DWDD filii śląskiej – byliśmy tam

DWDD filii śląskiej – byliśmy tam

Kochani Oazowicze

W sobotę 25.03.2023 reprezentanci naszej diecezji, z moderatorem ks. Mirosławem na czele, uczestniczyli w Dniu Wspólnoty Diakoni Diecezjalnych. Odpowiedzialni za poszczególne Diakonie oraz Domowy Kościół (ponad 60 osób) spotkali się w parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Wiosenny DWDD to czas nie tylko spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy Diakoniami, to również przypomnienie tematów z ostatniej 48. Kongregacji Odpowiedzialnych i refleksja nad tematem nowego roku formacyjnego. Zatem co się działo…

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od Jutrzni i wprowadzenia w dzień wspólnoty, który łączył się z przeżywanym 25.03 dniem świętości życia. Miało to nie tylko wymiar duchowy ale również praktyczny – w czasie Mszy Świętej kilka osób złożyło deklarację przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego.

Wspólny posiłek (śniadanie, obiad i wieczerza) pozwoliły nam na odświeżenie naszych relacji i nawiązanie nowych znajomości.

Spotkanie w grupach tym razem przebiegało w ramach poszczególnych diecezji i koncentrowało się wokół referatu programowego moderatora krajowego RŚŻ ks. Marka Sędka. Zastanawialiśmy się na ile ocena naszego Ruchu dokonana w czasie Kongregacji odpowiada realiom funkcjonowania poszczególnych grup Oazowych w naszej diecezji. Szukaliśmy również wyzwania, które wynika z dokonanej oceny – uznaliśmy że ożywania Kościoła lokalnego poprzez utworzenie i rozwój Diakonii Ewangelizacji to główne zadanie w najbliższym czasie dla Ruchu w naszej diecezji.

Nie zabrakło oczywiście spotkań w ramach Diakonii specjalistycznych i dzielenie się tym co udało nam się osiągnąć oraz jakie nowe zadania chcemy podjąć w nadchodzącym nowym roku formacyjnym. Wymiana doświadczeń pomiędzy Diakoniami w różnych diecezjach to czas nie tylko nawiązania nowych znajomości ale także doświadczenia Ruchu w skali makro – jedność pomimo dużej różnorodności i niesamowita skala działalności to elementy, które budują sens i potrzebę istnienia naszych Diakonii.

Centralne miejsce w ciągu dnia należało oczywiście do wspólnotowej Mszy Świętej, a Nieszpory zamknęły klamrą cały ten piękny czas.

Poniżej znajdziecie trochę zdjęć tego dnia wykonane przez nas oraz te bardziej profesjonalne wykonane przez Marka Nackowskiego z CDKS.

http://foto.oaza.pl/dwdd-slask-03-2023/ – fotorelacja CDKS