Komunikat z kręgu diecezjalnego z dnia 6.03.2021 r.

Komunikat z kręgu diecezjalnego z dnia 6.03.2021 r.

Szczęść Boże

W ubiegłą sobotę spotkał się krąg diecezjalny. Uczestniczyliśmy w nim wraz z ks. Mirosławem Rakoczym i parami rejonowymi w Wirach u ks. Adama Woźniaka.

Pragniemy podzielić się najważniejszymi informacjami z tego spotkania.

  1. W najbliższym czasie będzie można zapisywać się na rekolekcje formacyjne II i III stopnia organizowane przez naszą diecezję, które ufamy, że będą mogły się odbyć w Bardzie w lipcu br. Szczegóły będą podane na rejonowych dniach wspólnoty w najbliższą niedzielę oraz na stronie internetowej, u par rejonowych lub u nas. Bardzo zachęcamy do skorzystania i w miarę możliwości o nie zwlekanie z podjęciem decyzji o wyjeździe.
  1. Wszystkie małżeństwa z diecezji, które nie będą mogły uczestniczyć osobiście w rejonowym dniu wspólnoty w najbliższą niedzielę 14.03. , zapraszamy do udziału w formie on line przygotowywanej przez Rejon Kłodzki. Szczegóły u par rejonowych, animatorów lub u nas.
  1. W ostatnią sobotę marca (27.03) odbędzie się Oaza Modlitwy w formie on line. Również gorąco zachęcamy do udziału. Szczegóły są na stronie w zakładce kalendarium, a dokładny plan pojawi się jeszcze, krótko przed Oazą na stronie w aktualnościach.
  1. Informujemy, że w uzgodnieniu z księżmi moderatorami, w trakcie spotkania zwróciliśmy się z prośbą do Ryszarda i Ewy Szybiaków o podjęcie posługi pary rejonowej dla Rejonu Kłodzkiego. Jak wiadomo od długiego czasu brakowało pary rejonowej w tym rejonie. Taka sytuacja bardzo utrudnia działanie, a z uwagi na pandemię trudno przewidzieć, kiedy mogłyby się odbyć wybory. Ewa i Ryszard przyjęli naszą prośbę i podjęli się tego bardzo odpowiedzialnego zadania. Jesteśmy im bardzo wdzięczni i prosimy o modlitwę w ich intencji. Jednocześnie zachęcamy małżeństwa z rejonu kłodzkiego o wsparcie i pomoc nowej parze rejonowej.
  1. Kontynuując wątek dotyczący par rejonowych prosimy o modlitwę o następców dla Haliny i Tadeusza Kuźniaków, którzy kończą w br. posługę pary rejonowej w Dzierżoniowie.
  1. Pragniemy również poinformować, że w nowej siedzibie przy ul. Budowlanej, rozpoczęła po przerwie działalność Diecezjalna Poradnia Rodzinna w Świdnicy. Jest to również miejsce spotkań dla naszego Ruchu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzce i urządzeniu nowych pomieszczeń.

Dziękujemy ks. Adamowi za gościnę i wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas.

Pozdrawiamy serdecznie. Z Panem Bogiem.

Małgorzata i Krzysztof Jaśkowiakowie – para diecezjalna