Najlepsze wino na koniec – ORARII

Najlepsze wino na koniec – ORARII

Kochani Oazowicze

Dzisiaj mieliśmy wyjątkowy dzień w trakcie naszych rekolekcji. Było po prostu DUŻO… wszystkiego było dużo:
– punktów w trakcie dnia
– nowych treści
– pytań
– przeżyć
– emocji
– zabawy itd.
Oprócz dalszego zagłębiania się w charakter posługi animatora (przebieg spotkania kręgu, zobowiązania, informacji o Domowym Kościele) przeżyliśmy dzień, w którym odkrywaliśmy powołanie do świętości w naszych małżeństwa. Szczególnie dwa momenty w ciągu dzisiejszego dnia pozwoliły uczestnikom odkryć to powołanie – dialog małżeński oraz modlitwa małżonków przed Najświętszym Sakramentem z błogosławieństwem każdej z par.

Rozpoczęliśmy od dialogu małżeńskiego, który tym razem odbył się w niecodziennych okolicznościach czyli w nowo otwartej restauracji „Pod Aniołem” (tymczasowa dzierżawa Diakonii Rekolekcyjnej 🙂 ). W tych pięknych okolicznościach przyrody małżonkowie mogli dialogować przy ciastku i kawie – mamy nadzieję że taka forma spodobała się uczestnikom.

Zakończyliśmy dzień modlitwą małżeńską w bezpośredniej obecności Pana Jezusa, w czasie której wiele razy padały słowa: dziękuję, przepraszam oraz proszę. Święto małżeńska jest naprawdę możliwa i jest dla każdego z nas. Pielęgnujmy nasze relacje z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem, korzystajmy z darów jakimi są dialog i modlitwa małżonków a świętość zawita do naszych domów.

Wszystko to było możliwe bo mamy najlepsza pod słońcem Diakonię Wychowawczą, która całą naszą 30-tkę zabawiała, rozbawiała, formowała i ćwiczyła sportowo. Cześć dzieciaków dosłownie a nie w przenośni zapadła w kamienny sen ululana przez ciocie i wujków.

No i nasza przedostatnia już galeria fotografii artystycznej.