Nowa para diecezjalna – kogo wybrano?

Nowa para diecezjalna – kogo wybrano?

Szczęść Boże

Droga Wspólnoto Domowego Kościoła

Pragniemy podzielić się wiadomością, że w dniu 3 czerwca br.  w Jaźwinie na spotkaniu kręgu diecezjalnego odbyły się wybory nowej pary diecezjalnej Domowego Kościoła w diecezji świdnickiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy Iwonie i Markowi Kurowskim z rejonu Wałbrzych oraz Bożenie i Czesławowi Jaworskim z rejonu Dzierżoniów za wyrażenie zgody na kandydowanie do przyjęcia posługi pary diecezjalnej.

Wybory, w których uczestniczyły wszystkie pary rejonowe i kończąca posługę obecna para diecezjalna przeprowadzili: ksiądz Adam Woźniak – moderator diecezjalny DK oraz Alicja i Piotr Kuropkowie – para filialna DK filii śląskiej. W głosowaniu wybrano kandydaturę Iwonę i Marka Kurowskich.

Obecny na spotkaniu ks. Mirosław Rakoczy – moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie sporządził z przeprowadzonego  głosowania protokół, który przedstawi w najbliższych dniach ks. Biskupowi Markowi Mendykowi, do  którego  to należy ostateczne wskazanie,  która z par będzie pełniła   przez najbliższe trzy lata posługę pary diecezjalnej.

Przekazanie posługi będzie miało miejsce w ostatnią niedzielę sierpnia  w Jaźwinie w trakcie Pielgrzymki Ruchu, na którą już serdecznie zapraszamy.

 Małgorzata i Krzysztof Jaśkowiakowie – para diecezjalna

Krótka fotorelacja