Oaza Rodzin I stopnia w Bardzie

Oaza Rodzin I stopnia w Bardzie

15 rodzin zjechało do Barda, do gościnnego Domu Rekolekcyjnego Jutrzenka Sióstr Marianek  na rekolekcje Oazy Rodzin I stopnia. Tu czekała na nich diakonia rekolekcyjna z diecezji świdnickiej, którą tworzyli: ks. Przemysław Pojasek – moderator, Dorota i Damian Nowakowscy – para moderatorska, animatorzy czterech grup: Ewa i Tomasz Sadkiewiczowie, Joanna i Artur Bednarscy,  Magda i Michał Łabańcowie oraz  Dorota i Zbigniew Klinowie. Rodzice przyjechali z ponad pięćdziesiątką dzieci, którą opiekowała się diakonia wychowawcza w składzie:  Urszula Dziedzic, Edyta Filipiak, siostra Małgorzata Cur  ze Zgromadzenia Marianek, Wiktoria Mytych, Weronika Jadach, Weronika Sadkiewicz, Marta Sadkiewicz i Weronika Zając.  O  poprawny i śpiew  dbała młoda diakonia muzyczna:  Miłosz Nowakowski i  Jakub Moneta.  O liturgię  podczas Eucharystii i nabożeństw troszczył się  w asyście chłopców i mężczyzn  Tomasz Sadkiewicz.

Małżeństwa uczestniczące w rekolekcjach  przez 15 dni (od 28 czerwca do 14 lipca 2019) na początku przeżywały przygotowanie do świadomego przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, a następnie poznawały podstawowe prawdy wiary  w odniesieniu  do każdego chrześcijanina, małżeństwa i rodziny.

Ważnym wydarzeniem  dla uczestników rekolekcji był Dzień Wspólnoty, podczas którego spotkały się w bazylice NMP w Bardzie  oazy z najbliższej okolicy. Były to, oprócz gospodarzy z diecezji świdnickiej: Oaza Rodzin II stopnia  z Dusznik Zdroju (diecezja łódzka), Oaza Rodzin I stopnia  z Barda (diecezja zielonogórsko-gorzowska),  Oaza Rodzin II stopnia  z Polanicy  Zdroju oraz Oaza młodzieżowa Nowego Życia I stopnia  ze Złotego Stoku (diecezja zielonogórsko-gorzowska). Gościem Dnia Wspólnoty był biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, który przewodniczył Eucharystii i uczestniczył w innych punktach spotkania.

Rekolekcje zakończyło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i rozesłanie uczestników do środowisk, z których pochodzą, jako świadków żywej wiary.