Oaza Rodzin III – Bardo Śląskie

Oaza Rodzin III – Bardo Śląskie

Dnia 11 lipca br. w trzynastym dniu Oazy przeżywanym jako Dzień Jedności w Duchu Świętym zgromadziły się w Bardzie Śląskim pobliskie oazy, w tym Oaza Rodzin III° organizowana przez naszą diecezję oraz Oaza Rodzin  I° z Krzydliny i Oaza Nowej Drogi II° ( młodzieżowa) z Janic. Rekolekcje inspirowane są tematem roku „ ŻYCIE W ŚWIETLE”.
  Wspólnota gościła Ks. Biskupa Marka Mendyka, który celebrował Mszę Św. oraz uczestniczył w agapie. Ks. Biskup podzielił się z nami swoim doświadczeniem oazowym i  skierował wiele ciepłych słów pod adresem uczestników i organizatorów Oaz. Jesteśmy wdzięczni Ks. Biskupowi za poświęcony czas i zaangażowanie w ewangelizację rodzin.
W oazach uczestniczy 160 osób, którym towarzyszą księżą moderatorzy wraz z diakonami i klerykami z następujących diecezji: Arundel i Brighton ( Wielka Brytania), bydgoskiej, gdańskiej, gnieźnieńskiej, krakowskiej, legnickiej, lubelskiej, poznańskiej, rzeszowskiej, siedleckiej, szczecińsko-kamieńskiej, świdnickiej, warszawskiej i wrocławskiej.

              Życzymy, aby owoce tych rekolekcji pozwoliły uczestnikom na jeszcze mocniejsze zaangażowanie w życie wspólnot parafialnych i Ruchu Światło-Życie.

para diecezjalna
Małgorzata i Krzysztof Jaśkowiakowie