Był to najwspanialszy czas

Był to najwspanialszy czas

Drodzy małżonkowie DK, chcieliśmy podzielić się z Wami naszymi przeżyciami po rekolekcjach, które odbyły się w lutym 2020 r. w Bardzie Śląskim. Był to ORAR II stopnia.

Małżeństwem jesteśmy 10 lat i jesteśmy w kręgu pilotowanym. Te rekolekcje były naszymi pierwszymi. Był to dla nas wspaniały czas. Dzięki rekolekcjom mogliśmy poznać, czym jest Ruch Światło-Życie i Domowy Kościół. Zdobyliśmy wiedzę, jak być dobrymi animatorami. Dzięki wieczorkowi filmowemu poznaliśmy historię założyciela tego Ruchu – ks. Franciszka Blachnickiego. Odbył się tu też nasz pierwszy dialog małżeński, który był cudownym przeżyciem. Obydwoje płakaliśmy ze wzruszenia. Bardzo podobała nam się dyscyplina panująca podczas tego ORAR-u i chcemy według niej wychowywać nasze dzieci. Podczas rekolekcji codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, co było dla nas cennym darem. Poznaliśmy również wspaniałych ludzi, z którymi mamy zamiar utrzymywać kontakt.

Ale też Bóg rozkruszył na nowo nasze serca. Otrzymaliśmy ogromną miłość do siebie i naszych dzieci. Mamy też dużo radości w sobie, którą chcemy się dzielić. Po rekolekcjach wiemy, że Domowy Kościół jest to wspólnota, do której chcemy należeć. A rekolekcje są niezbędne, aby na żywo ją poznawać. Już nie możemy doczekać się rekolekcji wakacyjnych, na które jedziemy do Wisły ( Oaza I st.)

Boża miłość i troska o nas wszystkich spowodowała, że na rekolekcjach podjęliśmy decyzję o wstąpieniu do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, co od dawna leżało nam na sercach.

Dlatego wszystkich małżonków zachęcamy. Nie marnujcie, ani chwili. To jest najwspanialszy czas jaki możecie sobie ofiarować. Rekolekcje są właśnie dla Ciebie.

” Nie Bój się nie lękaj! Wypłyń na głębię!”

Łukasz i Małgorzata Bartnikowscy

W dniach 12-16.02.2020r. braliśmy udział w rekolekcjach ORAR 2 w Bardzie Śląskim, prowadzonych przez Magdę i Michała Łabańców

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że trafiliśmy na te właśnie rekolekcje. Przed nimi przeżywaliśmy kryzys uczestnictwa w ruchu Domowego Kościoła, zastanawialiśmy się, czy na pewno  to Ruch dla nas – małżeństwa z 33-letnim stażem, z dorosłymi już dziećmi (do DK wstąpiliśmy  7 lat temu). Odpowiedź przyszła w trakcie rekolekcji. Poruszyła nas i przekonała wypowiedź siostry Jadwigi Skudro w filmie o ks. Franciszku Blachnickim. Siostra Jadwiga jakby odpowiedziała na nasze wątpliwości mówiąc , że co prawda są poza Domowym Kościołem inne wartościowe ruchy i stowarzyszenia katolickie, ale to, co wyróżnia DK, to ciągła praca nad sobą sprowadzona do realizacji 7 zobowiązań.  Bez  pracy i wysiłku nie ma wzrostu i rozwoju w wierze. Rekolekcje pozwoliły nam na nowo odkryć duchowość i piękno tego Ruchu. Nie byłoby to możliwe bez trudu i szczególnego zaangażowania pary prowadzącej –  Magdy i Michała, ks. Czesława oraz posługujących par animatorskich, pięknej oprawy muzycznej i doskonałej organizacji. Był to cudowny czas spędzony z Panem Bogiem w pięknym miejscu, we wspólnocie małżeństw, czas skupienia się na tym, co najważniejsze – na osobistej relacji z Panem Bogiem i współmałżonkiem.

Chwała Panu, Ewa i Marek Żabscy