Diecezjalny Dzień Wspólnoty

Diecezjalny Dzień Wspólnoty

W dniu 12 grudnia 2021 w parafii pw. NMP Królowej Polski na Os. Młodych w Świdnicy odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty.

Ze względu na wydarzenia jakie aktualnie dzieją się w Kościele, tj. rozpoczęcie Synodu, my również jako Ruch Światło Życie przyjęliśmy zaproszenie od papieża Franciszka.

DDW rozpoczął się Eucharystią. Ks. Mirosław Rakoczy w kazaniu przytoczył pytanie z ewangelii niedzielnej :”Co mamy czynić?” pytanie to szczególnie zapadło mi w pamięć w kontekście codziennego życia -> w domu, w pracy, wszędzie tam gdzie jestem. Odpowiedź jaką daje Chrystus jest bardzo jasna -> zostań tam gdzie jesteś i czyń dobrze, na ile Cię stać.

Kolejnym pkt. było wprowadzenie w zagadnienia synodu. W tej części posłuchaliśmy wypowiedzi prof. Aleksandra Bańki (prowadzi swój kanał na youtube – polecam poszukać) który jest delegatem Kościoła w Polsce na otwarcie procesu synodalnego, filozof, politolog, Uniwersytet Śląski). Człowiek mądrego i dobrego słowa, poniżej mała zachęta cytat profesora: „Synod rozpoczęty przez papieża Franciszka to przecież w dużej mierze synod o sposobie prowadzenia dialogu. Jeśli tego się także w Polsce nauczymy, to będzie już bardzo duże osiągnięcie.”

Następnie, w formule zaproponowanej przez koordynatorów odbyliśmy nasze „małe spotkania synodalne”, poprzedzone namiotem spotkania. Było aż 8 grup. To bardzo budujące, że każdy głos był ważny i wysłuchany.

Dzień wspólnoty zakończył się obiadem i tym razem były to pyszne gołąbki.

Dobrze było się wspólnie pomodlić, spotkać i zwyczajnie się sobą ucieszyć.