REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA

REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka 7-9 styczeń 2022 r. w Bardzie. 

„Ja jestem z wami” – rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 7-9 stycznia 2022 roku w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Bardzie.

Rekolekcje te adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. „Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku”- przekonują organizatorzy rekolekcji. Zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tą tragedią. A niektórzy z nich w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie.

Te rekolekcje organizowane są dla nich po to, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami.

Początek rekolekcji w piątek (7 stycznia) o 17.30, a zakończenie w niedzielę o 14.00. W programie msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. Mogą się na nie zgłaszać rodzice z całej Polski, będący na różnym etapie żałoby.

Rekolekcje organizowane są przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Wrocławskiej. Głównym rekolekcjonistą  jest o. Piotr Włodyga, benedyktyn, a w ekipie rekolekcyjnej  są także inni księża, psycholog i rodzice po stracie dziecka.

Zapisy już ruszyły. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 508 098 589 lub mailowo na adres: rekolekcje.postracie@gmail.com.

Fb: Dla rodziców po stracie dziecka