Dzień drugi czyli pierwszy – ORARII

Dzień drugi czyli pierwszy – ORARII

Kochani Oazowicze,

To już drugi dzień naszego pobytu w Bardzie, ale tak naprawdę pierwszy dzień, w który podejmowaliśmy właściwe tematy ORARu II stopnia.
Dzień upłynął nam pod hasłem „Powołanie i postawa pary animatorskiej”. Odkrywaliśmy tym samym czym jest powołanie do bycia animatorem kręgu, kto tak naprawdę nas powołuje i jaka powinna być nasza odpowiedź na to powołanie – jaka postawa jest postawą „idealnego” animatora.
Ideał animatora jest nam potrzebny, żebyśmy mogli odkryć naszą drogę, aby coraz lepiej prowadzić małżeństwa z którymi tworzymy kręgi DK. Jest on nam również potrzebny abyśmy mogli wzrastać w naszym powołaniu do świętości jako sakramentalne małżeństwa.
Uczestnicy na pewno zapamiętają wiele cennych uwag, którymi dzieliliśmy się w trakcie całego dnia. Szczególnie cenne słowa ks. Czesława wygłoszone podczas homilii odnosiły się do naszego wybrania i powołania do miłości. Zdecydowanie zapadną one na długo w pamięci uczestników rekolekcji – a kto chciałby zrozumieć co jeże mogą mieć wspólnego z powołaniem do małżeństwa, miłości i bycia animatorem zapraszamy na kolejne ORARY II w Bardzie 🙂

Wieczór zakończyliśmy pogodnie czyli wspólną zabawą z naszymi dziećmi przygotowaną przez niezwykle pomysłową diakonię wychowawczą. Po tej zabawie dzieci na pewno szybko zasnęły – no może nie tylko dzieci 🙂

Do zobaczenia w kolejnym dniu naszych rekolekcji – pamiętajcie o nas w Waszych modlitwach bo bardzo ich potrzebujemy.

Diakonia rekolekcyjna ORAR II

A… i jak zwykle fotobudka!