MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

Już po raz kolejny 28 maja w Świdnicy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

W centrum będą dzieci, które są darem, błogosławieństwem, a także nadzieją dla naszego kraju nie tylko w aspekcie demograficznym czy kulturowym. Są przede wszystkim przyszłością Polski i właśnie pod takim hasłem

„ Dzieci przyszłością Polski”

będziemy maszerować akcentując to wielkie zadanie jakie na nas spoczywa czyli kochanie i wychowanie naszych pociech, dbanie o ich wszechstronny rozwój, w szczególności etyczny i moralny, oraz budowanie w nich poczucia własnej tożsamości i przywiązania do dziedzictwa, które trzeba ponieść w przyszłość. To piękne, choć niebywale trudne zadanie spoczywa nie tylko na rodzicach, dziadkach, placówkach wychowawczych tylko na każdym z nas.

Zaczniemy właśnie od Miłości i to największej z możliwych Jezusa Chrystusa, który ofiaruje nam siebie podczas Eucharystii. 0 13:00, gdzie w katedrze świdnickiej odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka. Po niej o godz. 14:00 wyruszamy z pl. św. Jana Pawła tradycyjną trasą do Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin, gdzie odbędzie się konferencja ks. Romana Tomaszczuka „Codzienność -tu wydarza się miłość”.

Zapraszamy serdecznie!