Niepodległościowy Bal Bezalkoholowy 2019

Niepodległościowy Bal Bezalkoholowy 2019

Już po raz drugi świętowaliśmy odzyskanie niepodległości na balu bezalkoholowym w hotelu Maria w Wałbrzychu. Podobnie jak rok temu zaszczycili nas swoją obecnością także nasi księża na czele z moderatorem ks. Mirosławem Rakoczym. 

Przywitali nas na wstępie państwo Nowakowie w strojach szlacheckich, w których mogliśmy później zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Większość uczestników ubrana była w barwy narodowe mieliśmy też w swoim gronie żołnierza w mundurze. Bal rozpoczęliśmy krótką modlitwą dziękując dobremu Bogu za odzyskaną 101 lat temu wolność i prosząc abyśmy tę wolność dobrze i mądrze dziś wykorzystywali troszcząc się o trzeźwość narodu. Następnie nasi wodzireje poprowadzili dumnie poloneza. Po sytej obiadokolacji (stoły uginały się od jadła) naszą zabawę poprowadziła w sposób bardzo profesjonalny rodzinna orkiestra. Bawiliśmy się przy wspaniałej muzyce przerywanej wspólnymi patriotycznymi pieśniami. Mogliśmy też posłuchać pięknych polskich pieśni ludowych w wykonaniu Łucji. Bisom nie było końca… O północy był tort i życzenia – gdyż mieliśmy w naszej wspólnocie jubilatkę, która urodziła się 11 listopada pamiętnego 1939 roku. 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację balu, a szczególnie orkiestrze, która wspaniale bawiła nas do końca. Możecie sami się o tym przekonać – link do zdjęć i filmów poniżej.

https://photos.app.goo.gl/gggwrfDLQMNBQLYZA

Zapraszamy już za rok 🙂

Iwonka i Marek Kurowscy