Wrześniowa szkoła animatora

Wrześniowa szkoła animatora

W pierwszą sobotę września grupa uczestników Domowego Kościoła przeżywała szkołę animatora, aby z garścią zdobytej wiedzy wejść w nowy rok formacyjny.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele p.w. św. Józefa w Świdnicy, której przewodniczył moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. ks. Mirosław Rakoczy. Na część formacyjną uczestnicy przeszli do Centrum Ruchu Światło-Życie przy ul. Budowlanej 6.

Tematem wrześniowej szkoły były zadania par animatorskich w Domowym Kościele. Para diecezjalna, Krzysztof i Małgorzata, przygotowali wykład i prezentację dostosowaną do potrzeb zarówno młodych, jak i doświadczonych par animatorskich.

 „Staraliśmy się wyważyć sposób prezentacji tego tematu, aby dotknąć jak najwięcej, ale jeśli ktoś będzie chciał poszukać więcej informacji – jesteśmy do dyspozycji, aby pomóc zgłębić wiedzę” – zapewnia Krzysztof.

W drugiej części spotkania, uczestnicy w grupach, dzielili się spostrzeżeniami, jaki wpływ na formację w Domowym Kościele mają rekolekcje i jak wygląda realizowanie tego zobowiązania w ich kręgach.

-„Takie spotkania są bardzo potrzebne, aby animatorzy dzielili się swoimi doświadczeniami, doświadczenie innych, ich świadectwo, praktyka – uświadamia nam, co się sprawdza, a co nie” mówi Mikołaj, który pierwszy raz będzie pełnił rolę animatora kręgu.  „Doświadczenie innych animatorów jest bardzo potrzebne i umacnia młodych animatorów, będziemy zachęcać innych, aby przyjeżdżali na te spotkania” – dodaje Renia, żona Mikołaja.

Druga część  szkoły animatora zaplanowana jest na 13 lutego 2021.