Życzenia Adwent 2021

Życzenia Adwent 2021

Kochani, 

trwa ADWENT  Anno Domini 2021

Życzymy, aby Boże Narodzenie nie zaskoczyło nas wszystkich,  abyśmy zdążyli z gestami życzliwości, uczciwości, z rzetelnym wypełnianiem naszych obowiązków, a także oby starczyło nam sił w dawaniu świadectwa prawdzie i dobru.

Cytując fragmenty listu  na Adwent 2021r.  naszego Biskupa Marka:

„…W kontekście adwentowego przygotowania się do świąt Narodzenia Pańskiego warto w tym miejscu przywołać słowa św. Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę – zawsze wtedy jest BOŻE NARODZENIE. Zawsze, kiedy milkniesz, aby innych wysłuchać; kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym; (…) kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość – zawsze wtedy jest BOŻE NARODZENIE; (…) ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie – zawsze wtedy jest BOŻE NARODZENIE (św. M. Teresa z Kalkuty)…”

 „Jest okazją, by zwrócić uwagę, że oprócz doczesnych trosk i ważnych spraw istnieje jeszcze jeden wymiar, który warto doceniać. Przyjście Boga na świat stało się dla człowieka szansą spojrzenia inaczej na swoje życie. Okres oczekiwania to jakby przedsionek nieba, który ma być przygotowaniem na coś większego.”

Pamiętajmy, Adwent to oczekiwanie, oczekując stajemy się bardziej uważni. Wykorzystajmy to, aby zacząć bardziej słuchać!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Ks. Mirosław Rakoczy

Moderator Diecezjalny RŚ-Ż

Ks. Adam Woźniak

Moderator Diecezjalny DK

Małgorzata i Krzysztof Jaśkowiakowie

Para Diecezjalna DK