Aktualności

Wyjątkowy czas dla małżonków rekolekcje Zbliżenie 1.Gdzie: Albertówka koło Jugowic,Termin: 28-30.04.2023,Zapisy: Gosia i Tadziu Pawliccy tel 603 214 078 e-mail tadeusz1965@wp.pl.Rekolekcje ,których tematem jest „sztuka rozmawiania” w małżeństwie poprowadzi o.Walenty…

Czytaj dalej

Jako członkowie Ruchu Światło-Życie wdzięczni jesteśmy Bogu za to, że mogliśmy poznać prawdę o śmierci naszego Założyciela Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (24 III 1921 – 27 II 1987). Stało się to możliwe dzięki osobom dobrej woli w kraju i za granicą, które wytrwale dążyły do poznania prawdy, a także dzięki kierownictwu i pracownikom kompetentnych instytucji. To ich determinacja i zaangażowanie przyniosły owoc. Bardzo im za to dziękujemy.
https://www.oaza.pl/ujawnienie-prawdy/

Artykuł Ujawnienie prawdy pochodzi z serwisu Domowy Kościół.

Czytaj dalej

Eucharystia buduje Kościół W gościnnym  domu rekolekcyjnym  ojców sercanów w Polanicy odbyły się w dniach 17-19 marca 2013 r. rekolekcje oazowe zwane Oazą Modlitwy. Zawarta w encyklice Jana Pawła II…

Czytaj dalej

Szczęść Boże W dniu 11.03.2023r. w Pieszycach u Sióstr Salezjanek odbył się kolejny już raz Dzień Skupienia pod wymownym tytułem „Dialog małżeński – drogą do jedności małżonków”. Czas spędzony na…

Czytaj dalej

Artykuł Św. Jan Paweł II pochodzi z serwisu Domowy Kościół.

Czytaj dalej

Kochani, Zbieramy chętnych do grupy wynagradzającej wszelkie zniewagi i bluźnierstwa uczynione przez nas i naszych rodaków Niepokalanemu Sercu Maryi, również te dotyczące Ojca Świętego Jana Pawła II. Wynagrodzenie polega na…

Czytaj dalej

Kochani Oazowicze Za nami Rejonowe Dni Wspólnoty, które odbyły się w Wałbrzychu, Świdnicy, Nowej Rudzie i Pieszycach. Jak zwykle na stronach świdnickiego Gościa Niedzielnego możecie zobaczyć fotorelacje z poszczególnych rejonów…

Czytaj dalej

Wstęp do konspektów

Konspekt kwiecień 2023

Siostro i Bracie w Panu! 

Numer 170 „Listu DK” został zatytułowany – Kościół Matką i wynika z kolejnej części Aktu Konstytutywnego – Kościół o tyle razem z Tobą będzie Kościołem-Matką, o ile w poszczególnych swoich członkach będzie wraz z Tobą Oblubienicą oddaną Panu w wierze i miłości. Uczestnicząc w 48 Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie odkryliśmy, jak bardzo oddawany w Wasze ręce „List DK” podprowadza nas do tego, co będziemy pogłębiać podczas przyszłego roku formacyjnego, gdy będziemy zatrzymywać się przy temacie Kościół Żywy. Temat numeru poprzez poszczególne artykuły nadaje kształt spojrzeniu na rozumienie słów Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae. Czytając przygotowane materiały naszego kwartalnika jak nitka do kłębka prowadzą nas do odkrywania głębi słów – że Kościół jest Matką – a odkrywanie tej prawdy staje się naszym jubileuszowym zadaniem szczególnie wybrzmiewającym poprzez nasze modlitewne rozważanie w nowennie tych słów. Już dziś kierujemy do każdej i każdego z Was, ale również do tych, którzy dziś nie są we wspólnocie DK, zaproszenie z programem świętowania na Błoniach Częstochowskich w dniu 9 września 2023 r. Niech to będzie święto dziękczynienia za całe dzieło Domowego Kościoła.

Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie
para krajowa DK

ks. Damian Kwiatkowski
moderator krajowy DK

Artykuł List do wspólnot rodzinnych 170 pochodzi z serwisu Domowy Kościół.

Czytaj dalej

Śmierć ks. Franciszka Blachnickiego w dniu 27 lutego 1987 r. nastąpiła na skutek zabójstwa poprzez podanie ofierze śmiertelnych substancji toksycznych. Wykazały to czynności procesowe, przeprowadzone w Polsce oraz na terenie Niemiec, Austrii i Węgier przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach. (źródło: ipn.gov.pl)

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/180534,Ks-Franciszek-Blachnicki-ofiara-komunistycznej-zbrodni-ustalil-Instytut-Pamieci-.html

Artykuł Instytut Pamięci Narodowej – Ks. Franciszek Blachnicki ofiarą komunistycznej zbrodni pochodzi z serwisu Domowy Kościół.

Czytaj dalej

Ach, cóż to był za Bal!

Bal na sto par! (dokładnie 146 par i 6 kapłanów). Już 26-ty raz pary Domowego Kościoła bawiły się w sobotnią karnawałową noc. Tym razem również chcieliśmy w ten sposób świętować jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła w Polsce. Hasłem przewodnim balu było „Stuknęła nam 50-tka”.
Kolory, przebrania, oryginalne kreacje to coś co lubimy najbardziej. W tym roku przypadł bal w formie przebieranej, to moja ulubiona forma. Po całym roku bycia poważnym i ułożonym w tę jedną noc mieliśmy możliwość ponieść się fantazji, bawić się kolorami i materiałami. Na parkiecie tańczyły obok siebie nie tylko pary w strojach wypożyczonych, wiele osób włożyło wysiłek, żeby samodzielnie skomponować ciekawą postać. Widzieliśmy pilotów, Egipcjan czy gangsterów a także bardzo kolorowe przebrania jak hipisi, Szkoci czy pszczółka i pszczelarz.

Ten bal był szczególny, ponieważ odbywał się w nowym miejscu. Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do pięknej sali w Strzeniówce, ale tym razem gościł nas hotel Groman w Sękocinie Starym. Piękna sala pomieściła wiele par. Nie zabrakło pysznego jedzenia, deserów, wybornej kawy i napojów bezalkoholowych. Również w nowym miejscu zabawę zagwarantował nam znany i ukochany zespół VERUS.

Tradycji stało się zadość i nie zabrakło loterii fantowej (jedną z nagród był specjalnie wydrukowany na  jubileusz kalendarz ścienny), prowadzonej w tym roku sprawnie przez Kasię i Andrzeja Sawickich. Była licytacja niesamowitych obrazów. Łącznie zebraliśmy ponad 12 tysięcy złotych, które zasiliły fundusz rekolekcyjny. Był tradycyjny konkurs na najciekawsze przebranie. Spośród tak niesamowitych kreacji niełatwo było wybrać jedną parę. O wygranej przesądziły dwa głosy, to świadczy o niesamowitości przebrań. Wygrała para przebrana za śpiochów, którzy o tym, że idą na bal dowiedzieli się dopiero dzień przed jego rozpoczęciem. Jak sami o sobie powiedzieli – zaspali, a w związku z tym wybrali nocne a dokładniej pościelowe kreacje.

Bal nie odbyłby się bez zaangażowania Elżbiety i Grzegorza Kolasińskich, w tym roku przebranych za parę kolorowych klaunów, którzy od lat podejmują się (w tym roku po raz 21!) tej wspaniałej posługi. Cieszymy się, że w tym roku po trudach pandemii udało nam się ponownie wspólnie spotkać i bawić do białego rana. Co roku widzimy nowe twarze, chętnie za rok zobaczymy też Wasze.

Iwona i Artur Meller

Artykuł Bal na 50 lat DK – archidiecezja warszawska pochodzi z serwisu Domowy Kościół.

Czytaj dalej

10/177